بررسی آن دسته از زبانهای برنامه نویسی که می توانیم با آنها برای برد برنامه بنویسیم

همانطور که می دانید یک از مزایای بارز این برد های مینی کامپیوتر یادگیری برنامه نویسی است.بردی چون Marsboard به دلیل داشتن مزایایی چون قیمت مناسب-سایز بسیار کوچک -قابلیت برنامه نویسی در سیستم عامل از طریق دسترسی به کرنل – این مهم را یعنی یادگیری برنامه نویسی را جذاب تر کرده است.حتی بچه ها هم از این بردها استفاده میکنند و سیستم عاملی چون Puppy به این منظور طراحی شده است.

در این نوشته  زبانهای برنامه نویسی را که می توانیم با آنها برنامه بنویسیم بیان شده و سپس مشخص می شود که قرار است ادامه آموزشها بر اساس کدامیک باشد.

البته انتخاب زبان برنامه نویسی و محیط برنامه نویسی کاملا به علاقه و انتخاب خود شما بستگی دارد و شما هر مورد را که ترجیح بدهید را می توانید انتخاب کنید اما به دلیل اینکه بررسی کلیه زبانها امکان پذیر نیست و باعث پراکندگی و شلوغی خواهد شد ما به آموزش برنامه نویسی 2-3 زبان بسنده خواهیم کرد.

همانطور که اکثر شما هم می دانید اغلب زبانهای برنامه نویسی که برای برد می توانیم  با آنها برنامه بنویسیم به قرار زیر است :

1– زبان برنامه نویسیC

2-زبان برنامه نویسی ++C

3-زبان برنامه نویسی JAVA

4-زبان برنامه نویسی Python

5-زبان برنامه نویسی C Sharp

6-زبان برنامه نویسی Scratch

7-زبان برنامه نویسی PHP

8-زبان برنامه نویسی Basic

و….

 

برای editor هم گزینه های بسیاری وجود دارد که انتخاب با خود شما است.

در ادامه آموزشها برای چند مورد بالا یک برنامه hello world ساده  به رسم شروع آموزش زبان برنامه نویسی نوشته شده و سپس به برنامه نویسی سخت افزار پرداخته می شود.

نکته مهم :

از آنجایی که دو زبان C و Python محبوب شما و اکثر الکترونیک کارها است – آموزشهای برنامه نویسی سخت افزار با این دو زبان خواهد بود.

در آینده در صورتی که فرصت بشود آموزشهایی بر اساس JAVA و Scratch هم  قرار داده خواهد شد.

 

 

Bookmark the پیوند یکتا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.